De Nederlandse Songfestival-commissie kan vanaf 1 oktober officieel aan de slag met het vinden van een geschikte inzending voor het Eurovisiesongfestival 2024. Dit meldt de AVROTROS. Sinds afgelopen zomer konden artiesten, producers en tekstschrijvers een liedje opsturen naar de selectiecommissie. Er zijn dit jaar een record aantal artiesten die een liedje hebben ingezonden, de AVROTROS ontving zo’n 600 aanmeldingen. Vanaf 1 oktober is deze inschrijvingsperiode gesloten, en gaat de AVROTROS op zoek naar een geschikte kandidaat.
![](https://journalistiekwindesheim.nl/nwsbeat23-24/wp-content/uploads/sites/184/2023/10/songfestivalfoto-1024x683.jpg)
Patrick Huisman, redacteur van Hart van Nederland, volgt het Eurovisie Songfestival al tientallen jaren en heeft het evenement al zeven keer zelf bijgewoond. “Het is sinds de deelname van Anouk in 2013 weer populair om mee te doen aan het songfestival”, zegt hij over het record aantal aanmeldingen van dit jaar. “En dat heeft blijkbaar nu met bekende artiesten, die roepen dat ze iets zouden inzenden, een hype gekregen.” Zo hebben De Bankzitters, Douwe Bob en Vinchenzo aangegeven dat ze met het songfestival mee zouden willen doen.
Vorig jaar vertegenwoordigden Dion Cooper en Mia Nicolai ons land. Zij hebben toen de grote finale niet bereikt. In mei 2024 zal het 68e Eurovisie Songfestival plaatsvinden in Malmö. Omdat de Zweedse zangeres Loreen vorig jaar voor de tweede keer de winst pakte, is Zweden komend jaar het gastland. Het is niet duidelijk wanneer de AVROTROS de uiteindelijke inzending bekend zal maken.