5 april 2026

DANSEND DE HANDBOEIEN IN

Rechtbank Zwolle, Foto: Sander Otter

ZWOLLE“Ik voelde me net een crimineel,” zei verdachte Levi N. in de rechtbank in Zwolle. Met rode vlekken in zijn nek en zichtbaar nerveus stapt de verdachte de rechtszaal naar binnen met zijn vriendin. N. ging op 22 augustus 2025 naar Bar Bruut in Deventer. Wat begon als een normaal avondje uit, eindigde in handboeien.

Dit is de eerste keer dat de 22-jarige voor de rechter verschijnt. Hij gaat in verzet tegen een boete van 230 euro. Volgens het Openbaar Ministerie is hij tijdens een ontzegging bij Bar Bruut toch naar binnen gegaan. N. vindt de boete onterecht en wil zijn kant van het verhaal laten horen. Als N. begint te praten komt hij niet goed uit zijn woorden en stottert hij aanzienlijk. De spanning is duidelijk hoorbaar in zijn stem.

Hij vertelt dat hij de avond van 22 augustus niet van plan was de bar binnen te gaan. Een vriendin die al binnen was heeft hem overgehaald om toch naar binnen te komen. Eerder was N. al de bar uitgezet, omdat er uit zijn broek een gripzakje met drugs was gevallen. Dit leverde hem een ontzegging van zes maanden op. “Ik wist niet precies hoe het zat met de ontzegging. Ik liet mijn legitimatiebewijs zien bij de bewaker en mocht toch naar binnen,” vertelt hij tegen de rechter.

Even later sloeg de sfeer abrupt om. Terwijl N. aan het dansen was, kwam de politie binnen, sloegen hem in de boeien en namen hem mee naar buiten. Dit heeft grote indruk gemaakt. “Ik ben daar heel erg van geschrokken en pieker er nog vaak over.”

De rechter wijst hem op een belangrijk punt. Er is een toegangsverbod ondertekend en daar is bewijs van. N. zegt dat hij zijn handtekening niet herkent en ook het moment niet meer kan herinneren. Als de rechter vraagt hoe dat kan antwoordt N. het volgende: “Ik had die avond wel een aantal drankjes op.” De rechter blijft kritisch. “Dat je het niet meer weet, betekent niet dat het niet gebeurd is.”

De officier van justitie is ook duidelijk: “U wist dat u niet naar binnen mocht, maar toch hebt u het gedaan. U heeft een verbod en daar moet u zich aan houden. Ik zie geen reden de boete niet te betalen. Betaal de boete, en dan laten we het hierbij.”

Voordat Levi N. de zaal verlaat heeft hij nog één vraag: heeft dit gevolgen voor mijn verklaring omtrent het gedrag (VOG)? De rechter antwoordt dat hij er “gif op durft in te nemen” dat dit geen verdere consequenties zal hebben voor zijn VOG.

Uiteindelijk is het oordeel helder. De rechter gaat mee met de Officier van Justitie. Hij stelt vast dat N. aanwezig was in de bar terwijl dat niet mocht. De boete van 230 euro blijft in stand.

Met een serieuze, maar minder gespannen blik verlaat Levi N. de rechtszaal samen met zijn vriendin.

Related Post

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *