GRONINGEN- Het Forum in Groningen opent deze oktober een meet-o-theek, een bibliotheek om meetinstrumenten te lenen. Het is een initiatief voor mensen om hun leefomgeving in kaart te brengen of te verbeteren, zonder zelf nieuwe apparaten te hoeven kopen.
Het Forum in Groningen houdt deze oktober een meet-o-theek. Een leenevenement voor noorderlingen om meetinstrumenten te gebruiken zodat ze meer kennis kunnen verwerven over wetenschap in hun leefomgeving en daarbij niet zelf een meetinstrument voor hoeven aan te schaffen. Met dit evenement proberen ze duurzaamheid te stimuleren doormiddel van een deelcultuur. Wildcamera’s en infraroodcamera’s zijn voorbeelden van instrumenten waar mensen zich erg in gaan verdiepen, verteld Jelka Pospig, die assisteert bij de meet-o-theek.
Met het lenen van meetinstrumenten stimuleert het Forum niet alleen nieuwsgierigheid en wetenschappelijke interesse, maar ook bewustwording over duurzaamheid. Deelnemers krijgen inzicht in hun leefomgeving en leren hoe ze deze kunnen verbeteren. Ook draagt het delen van apparaten bij aan het verminderen van elektronisch afval en de impact van productie op het milieu. Het evenement combineert educatie en duurzaamheid op een unieke manier, zegt Pospig.
De meet-o-theek is geopend op 17,24 en 31 oktober en is volledig gratis voor bezoekers. Na 4 weken moet het instrument, weer terug in de originele verpakking, ingeleverd zijn. Het leenevenement is erg populair bij studenten. Er staan lange rijen bij de ruilbalie en veel instrumenten zijn niet meer beschikbaar, omdat ze snel uitgeleend zijn.