23 november 2025

Is de Nobelprijs voor Trump? 

‘Het is net alsof er allemaal mooie beloftes gedaan worden naar de Palestijnen, maar tussen de kleine lettertjes valt dat eigenlijk allemaal wel mee’ zegt deskundige Peter Malcontent over het vredesverdrag wat Trump heeft aangekaart.

Donald Trump is gekomen met een Vredesverdrag voor de genocide die Israel pleegt in Gaza. Dit omdat de aanval van Israël op Qatar Trump zijn vertrouwen heeft geschaad. Trump wil van de oorlog af. En ook zou hij hiermee de Nobelprijs willen winnen. Het vredesverdrag van Trump moet een wapenstilstand bereiken samen met de wederopbouw van de Gazastrook. Om dit te kunnen bereiken moet zowel Hamas als Israel zijn gijzelaars, levend of dood, vrijlaten. Een stap daarna is dat er een demilitarisering plaats vindt in Gaza. Ook zou Hamas geen enkele rol meer mogen spelen in Gaza, op politiek noch op militair gebied. 

Voor de demilitarisering staat Hamas wel open, maar dit alleen als het zeker is dat Israel zich teruggetrokken heeft uit Gaza. Maar gaat Isreal zich ook aan het vredesverdrag houden? ‘De Palestijnen krijgen een einde aan de oorlog en ze hoeven niet te vertrekken uit Gaza, dat staat in ieder geval op zwart wit en voor de rest moeten we maar afwachten wat er gaat gebeuren’ 

‘Een Apartheid regime, de Palestijnen hebben de status van een derde rang burger en zijn overgeleverd aan wat Israel met hen doet’. Voor eeuwige vrede zou er ook naar de WestBank gekeken moeten worden volgens Malcontent. Het is dan niet een plan waarmee alles behaald wordt voor de Palestijnen, maar wel het meest haalbare voor nu. Om voor nu de oorlog te kunnen stoppen, concludeert Malcontent. 

Related Post

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *