ZUTPHEN – Ex-vriendin van drugsspeler Meiland loopt een risico op een voorwaardelijke gevangenisstraf van 6 maanden met daarbij een werkstraf van 160 uur. Dat eiste het Openbaar Ministerie dinsdag tijdens de rechtszaak. Eliza P. zou haar toenmalige vriend geholpen hebben bij het kopen en mengen van grondstoffen en bij het vervoeren van drugs in de periode van 26 tot 28 januari 2023.
Dit blijkt onder andere uit tapgesprekken tussen Eliza en haar ex-vriend Meiland, die eerder ook al een voorwaardelijke celstraf van 4 jaar heeft gekregen voor het vervaardigen van drugs. In een van deze gesprekken meldde Eliza dat er rook uit haar blender kwam en dat zij niet wist hoe dit kwam. Meiland adviseerde haar om de blender schuin te houden. Eliza antwoordde: “Hij is eraf gesprongen en ik moet nog anderhalve zak,” Meiland reageerde: “Ik heb er nog wel een,” In een ander gesprek biedt Eliza aan om Meiland te helpen en vraagt: “Moet ik die nog voor je kleinmaken?”
Toen de rechter Eliza naar deze gesprekken vroeg, verklaarde zij dat ze aan het oefenen was met het bakken van een taart voor de verjaardag van haar neefje, die over zestien dagen zou plaatsvinden. De “zakken” waar zij naar verwees, zouden volgens haar Dr. Oetker-pakketten zijn. Verder vonden de gesprekken plaats tussen half 10 en kwart voor 11 ’s avonds. Wat betekent dat de verdachte minimaal één uur en een kwartier bezig is geweest met het mixen van het taartbeslag. De officier van justitie acht dit verhaal ongeloofwaardig: “Het is overduidelijk dat mevrouw P. aan het blenden is voor Meiland. Het bakken van een taart lijkt in deze context niet passend,”
Naast de tapgesprekken zijn er ook grote hoeveelheden pillen en poeder aangetroffen in de schuur en keuken van Eliza. De politie heeft foto’s gemaakt van de aangetroffen drugs in de keuken, maar P. beweert dat dit niet haar keuken is. Als bewijs hiervoor levert ze een foto aan van haar zoontje die op het aanrecht van een andere keuken zit. De officier van justitie is alleen niet overtuigd. “De aangeleverde foto kan ook nog in een andere keuken zijn,”
De advocaat van Eliza P. vraagt de rechtbank rekening te houden met haar persoonlijke omstandigheden. Tijdens haar relatie met Meiland zou zij te maken hebben gehad met huiselijk geweld, waardoor zij PTSS heeft opgelopen. Ook zou zij geen idee hebben gehad van de aanwezige drugs in haar woning: “Het feit dat er in de woning van mijn cliënt drugs is aangetroffen wil niet zeggen dat zij hier iets van wist.” Bovendien is in de woning geen productieplek aangetroffen en heeft Meiland toegegeven dat zijn vriendin niks wist van de drugs die in haar woning lag.
De rechtbank doet over twee weken uitspraak.

