Putten– Bewoners in putten hebben sinds februari 2025 te maken met wolven in hun gemeente. Ouders en bewoners maken zich zorgen om de veiligheid van hun kinderen. Deze zorgen spelen ook bij de basisscholen in putten.
Scholen nemen nu eigen maatregelen om de veiligheid te waarborgen. Ze werken namelijk met een ‘wolf alarm’. De gemeente is zich bewust van de zorgen van de bewoners en nemen dit probleem serieus.
Dit alles vloeit voort uit de bezorgdheid van bewoners en het college van B&W (burgermeesteers en wethouders). De gemeente putten merkt dat de aanwezigheid van de wolf steeds prominenter wordt. Zo meldt het B&W ‘dat de wolf diens schuwheid lijkt te verliezen.’ Waardoor de zorgen over de aanwezigheid van de wolf toeneemt.
Wegens deze zorgen gebruiken scholen nu een eigen interventie: het ‘wolven alarm’. Dit moet de wolf afschrikken als het te dicht bij de basisschool komt. ‘De gemeente putten is niet bekend met dit initiatief’ zegt de communicatieadviseur van de gemeente putten. Wel wordt er veel geagendeerd op dit onderwerp bij de minsisters van de provincie om tot passende maatregelen te komen.
Wel worden scholen en burgers op de hoogte gesteld ‘Door voorlichting vanuit de provincie Gelderland en een lespakket wat door de provincie aan de scholen wordt aangeboden.’ Hoe om te gaan met wolven in de omgeving. Meldt de communicatieadviseur van de gemeente putten. Zo worden scholieren onderwezen hoe om te gaan met de aanwezigheid van de wolf.