Leila Prnjavorac: ‘’Ik wilde ook iets betekenen’’

Foto: Arnaud Roelofsz

Door: Diedra Tuffour

Het zal je niet ontgaan zijn, de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Wereldwijd laten verschillende landen hun solidariteit zien door middel van vrede demonstraties. Ook hier in Nederland in de hoofdstad Amsterdam zijn er diverse vredesdemonstraties georganiseerd. Waaronder ook Leila, zij is presentatrice, programmamaker en vrijheidsambassadeur. Ook was zij medeorganisator van de vredesdemonstratie op de dam. Hieronder vertelt zij haar verhaal.

Wat vindt u van de situatie tussen Oekraïne en Rusland?

‘’Ik vind het heel intens en heel verdrietig, want het zijn wederom hele oude gebeurtenissen die worden gebruikt om te rechtvaardigen wat Rusland nu aan het doen is. En dat vind ik ontzettend lastig, want Oekraïne  is een land waar niet is gevraagd om oorlog. Ze worden geconfronteerd met een oorlog, een invasie waar mensenrechten kinderrechten worden geschonden. En het bizarre is dat het totale beeld heel anders wordt weergegeven in Rusland. Het vernietigen van al die levens en al die gebouwen, dat is gewoon onwerkelijk’’.

Wat is uw reden geweest om mee te helpen met de organisatie van de vredesdemonstratie in Amsterdam?

‘’Omdat ik iets wilde doen, ik wilde ook iets betekenen en ik weet dat zwijgen geen optie is. In zo’n situatie dan moet je er alles aan doen om er echt voor die mensen te zijn. Mijn kracht en mijn talent is presenteren, en dat is wat ik wil inzetten om mijn solidariteit aan Oekraïne te laten zien. Samen met de organisatie Mygreat heb ik voor vele mensenrechtenorganisaties gepresenteerd en zo dan ook voor Oekraïne. Het was ook overweldigend toen we zagen dat er ongeveer 15000 man op de dam stonden, het was prachtig dat we daar samen met zijn alle stonden. Zo veel verschillende nationaliteiten verenigd te zien, dat doet mij zeker wat. De boodschap is duidelijk, wij willen vrede. Niemand staat te wachten op een oorlog’’.

Op dit moment is er heel discussie over de rol van de NAVO, Wat vind u daar eigenlijk van?

‘’Kijk als je wapens levert dan, dan ben je dus al onderdeel van die oorlog. Dan sta je niet zelf op de voorgrond, maar je levert wel de wapens, dus dat betekent dat je toch ‘’meehelpt’’. Ik denk dat de NAVO de situatie probeert de-escaleren, dus in de opzichte dat je geen 3de wereldoorlog start, door actief mee te doen. Maar het is wel ongelooflijk belangrijk dat er steun blijft komen naar de Oekraïners en voelen dat ze er niet alleen voor staan. Dus de NAVO kan niet anders dan solidair te zijn, met het helpen van Oekraïne.

Add Comment

Required fields are marked *. Your email address will not be published.