
Foto: Julia Volkers
Door: Julia Volkers
Één voor één stromen de studenten binnen op het terrein. Ze lopen langs een campusstrand, een ballenbak, een karaokebus, allerlei foodtrucks en veel meer entertainment. Je hoort overal muziek en gelach. Mensen die praten en kennis maken met anderen. De vlaggetjes in variërende kleuren bewegen rustig mee met de wind, terwijl de zon voor een prettige temperatuur zorgt. Eindelijk weer gezelligheid na twee vreemde jaren vol corona.
Hogeschool Windesheim hield donderdag 13 mei na een lange tijd weer het ‘’Windesheim Festival’’ in Zwolle op de campus. Studenten en leraren van alle leerjaren waren welkom om van de sfeer te proeven. Na twee jaar lang online lessen is het eindelijk weer mogelijk om fysiek samen te komen bij evenementen. Ook viel er nog iets anders te vieren; Windesheim staat namelijk op de stevige tweede plaats in de ranglijst ‘’Beste grote hogescholen’’ in de Keuzegids HBO 2022.
‘’Wij van Windesheim evenementen organiseren sowieso een paar keer per jaar een reuring op de campus. Dat zijn leuke activiteiten zoals het jaarlijkse foodtruck festival,’’ verteld organisator Irma van der Kolk. ‘’Omdat we dit door corona veel gemist hebben, kregen we op gegeven moment een aanbod van het bestuur om iets leuks voor de studenten te organiseren. Ook vonden ze het zeker een feestje waard dat wij tweede zijn geworden op de ranglijst met beste grote hogescholen,’’ aldus Irma. Het bestuur heeft het festival daarom voorzien van het campusstrand en fruit en (alcoholvrije) cocktails die de studenten gratis konden benuttigen. Volgens Irma was er dankzij deze samenwerking meer budget over voor allerlei entertainment zoals een photobooth en een ballenbak, wat normaal niet aanwezig kan zijn. ‘’De sfeer van deze editie van het festival was daarom wel extra gezellig!’’
Volgens de studenten zelf was het ook een geslaagd festival. ‘’Er is een goede sfeer, de zon schijnt en er is lekker eten en drinken.’’ Vertellen verschillende personen. Het festival was onder andere georganiseerd met als doel meer samenhang te creëren, en dat is volgens de meeste studenten goed gelukt. ‘’Je ziet dat mensen uit verschillende klassen en verschillende jaren met elkaar gaan praten en nieuwe vrienden maken, dat is erg leuk om weer mee te maken na twee jaar corona. In de lockdown konden we dit soort dingen niet doen,’’ aldus de studenten. Ook de ondernemers in de foodtrucks hebben het gezellig gehad. ‘’Dit had ik ook wel willen hebben in mijn studietijd.’’ Zo zegt de eigenaar van de foodtruck Bully’s Bratwurst.
Ondertussen is er nog een tiental studenten die na staat te kletsen. De ondernemers van de foodtrucks pakken hun laatste dingen in. Versieringen worden naar beneden gehaald en het afval op het terrein wordt al netjes opgeruimd voor de volgende schooldag. Leerlingen verlaten tevreden het terrein. Lachend zegt een meisje tegen haar vriendin: ‘’Dit is zeker voor herhaling vatbaar.’’
