GROU – Er is in Grou een taxi die alleen bedoeld is voor mensen boven de 55 jaar en voor gehandicapte mensen. En dit blijkt een groot succes te zijn! Er zijn namelijk in iets meer dan twee jaar al 5000 ritjes gemaakt met de zogenaamde GrouMobyl!
GrouMobyl! is een initiatief van UVV Grou, de Unie Van Vrijwilligers. Zo kunnen de mensen voor één euro overal heen gebracht worden door een taxichauffeur in Grou. Deze taxichauffeurs zijn namelijk ook vrijwilligers. “Over het algemeen zijn de mensen die ouder zijn die niet meer durven te fietsen bijvoorbeeld” zegt Tineke Meter, coördinator van GrouMobyl! Meter vult daarna aan dat mensen bijvoorbeeld een griepprik moeten halen, en dat het dan voor deze oudere mensen fijn is om dan even gebracht te worden. Al die ritjes die dus één euro kosten, daarmee kan de auto worden gefinancierd. Zo werkt het systeem volgens de coördinator.
Volgens Meter zijn er nog vacatures open voor chauffeurs, maar ook voor de telefoonlijn, zodat de GrouMobyl! nog lang kan blijven rijden in Grou. “Een tweede taxi is eerst nog niet nodig want we redden het nu nog wel, maar op drukke dagen, zoals met zo’n griepprik dan is het wel spannend of we het redden met onze elektrische auto.’’ Dit klinkt heel raar, maar de auto is aangepast tot een actieradius van 150 kilometer, waardoor aan het einde van de dag de auto dus wel bijna op is. Op dit moment zijn de mensen van GrouMobyl! nog niet toe aan een tweede taxi, maar wie weet wellicht in de toekomst.
Foto van Jakob van Huizen