Het schrappen van de tussentijdse toets bij rijexamens heeft geholpen met het verkorten van wachttijden. Het CBR had jarenlang last van wachttijden waardoor examenkandidaten wel 12 weken moesten wachten. Begin dit voorjaar is de tussentijdse toets geschrapt, om meer plek beschikbaar te stellen voor rijexamens.
Door het schrappen van de tussentijdse toets is het totale tekort van 300.000 examens teruggedrongen. Na het tijdelijk stopzetten kwamen er landelijk ruim 75.000 extra praktijkexamens beschikbaar. Examenkandidaten in Friesland hoeven nog maar zes á zeven weken te wachten op hun rijexamen. Hiermee zijn de wachttijden terug op niveau van voor corona, waar kandidaten tot wel 22 weken moesten wachten.
De tussentijdse toets is een geliefd proefexamen onder rijschoolhouders en kandidaten. Met het slagen van de tussentijdse toets krijg je een vrijstelling voor bijzondere verrichtingen. ‘Het was een verrassing dat de tussentijdse toetsen werden geschrapt, vooral omdat het nieuws onverwachts kwam en de maatregel vrij snel werd doorgevoerd.’ Vertelt Bahar Rabius van rijschool in vorm. Toch hopen veel rijscholen op een terugkomst van de tussentijdse toets. ‘Voor leerlingen met faalangst is het een groot voordeel om alvast te ervaren hoe een CBR-examen verloopt’, aldus Rabius. Marten Aukema van Rijschool Mid-Fryslân reageert: ‘Ik hoop zeker dat de tussentijdse toets weer terugkomt. Mijn ervaring is dat leerlingen die deze toets hadden gedaan, duidelijk beter voorbereid waren en vaker in één of twee keer slaagden. Het gaf hun zelfvertrouwen en zorgde voor minder spanning.’

