Het is december 2013 als de show Top 2000 Live voor het eerst speelt in Theater de Storm. En na 12 jaar is het weer tijd voor een nieuwe editie. Het is tijd om te dansen, springen en zingen met de meest bekende muziek uit de Top 2000 van RTL Radio 2.
WINTERSWIJK, 19 oktober 2025
De eerste noot
Al jaren wordt de Top 2000 massaal beluisterd in heel Nederland. Dat blijkt aan het hoge aantal luisteraars per jaar. De eindejaarsshow is door de meeste mensen geliefd. Tijdens de piek van het aantal luisteraars luistert Peter Groot-Kormelink mee. Hij krijgt later het idee voor een show geïnspireerd door de Top 2000. Daarmee wordt hij de producent en organisator van de voorstelling.
De gezichten achter de show
Er is natuurlijk geen live muziek zonder een band. Elk jaar bestaat deze weer uit dezelfde instrumenten. Sommige muzikanten spelen zelfs meerdere jaren mee. “Talent is belangrijk, maar niet het belangrijkste. We zoeken mensen die enthousiast en gemotiveerd zijn. Dat maakt de sfeer nog beter,” legt Groot-Kormelink uit.
“Het is een soort uiting voor het collectieve geheugen van muziek van Nederland, iedereen luistert naar muziek.” Maar het repertoire van de band bestaat niet alleen uit de bekendste nummers. Gedurende het jaar let Groot-Kormelink samen met zijn team op alle muziek die ze horen. In de supermarkt, op de radio of op de achtergrond van een film. Ze noteren alles wat ze horen. Op basis daarvan stellen ze een playlist samen.
Nostalgie in muziek
Die zorgvuldige selectie maakt de show veel meer dan zomaar een muziekoptreden. “Nostalgie speelt een grote rol. Als mensen bepaalde muziek horen denken ze terug aan de goede en de slechte tijden.” zegt Groot-Kormelink. Bij elk nummer lijkt het publiek iets te herkennen. Dat brengt de mensen dichter bij elkaar en zorgt voor connecties.
Het belooft dus weer een mooie avond te worden. Zo sluit Theater de Storm een jaar af door niet alleen mooie muziek te vieren, maar ook mooie herinneringen.

