Nwsforce, Lotte Gerrits
25 September 2023
NEDERLAND | De Kinderpostzegelactie van woensdag 27 september tot 4 oktober staat dit jaar in het teken van hulp bieden aan kinderen die thuis problemen ervaren. Met het geld dat wordt opgehaald wil de stichting er alles aan doen om de kinderen “steviger in hun schoenen te laten staan”, aldus Sanne Penders, woordvoerder van Stichting Kinderpostzegels.
Met de jaarlijkse actie gaat Stichting Kinderpostzegels hun hulp bieden via projecten. “Vanuit Stichting Kinderpostzegels zelf worden er verschillende prikkelende projecten ontworpen om kinderen in bijvoorbeeld armoede steviger in hun schoenen te laten staan,” vertelt Penders. De projecten komen voort uit fondsen en donaties, die samen elk jaar het opgehaalde geld van de actie vormen.
De stichting haalt geld op door onder andere postzegels langs de deuren te verkopen, en dit blijkt elk jaar een groot succes, vertelt Penders. Zelfs in een tijd als deze, waar er nog amper gebruik wordt gemaakt van fysieke post, blijken de Kinderpostzegels nog de helft van de opbrengsten van de actie. “De verkoop is meestal 50/50,” vertelt Penders. De andere helft van de verkoop zijn de aanvullende artikelen, of losse donaties.
Vorig jaar is er ruim 9 miljoen euro verzameld met de actie, dit jaar hoopt Sanne Penders het misschien nog wel te overtreffen.