Hengelo- Naar aanleiding van de oorlog die woedt in het Israël-Palestina gebied hijsen veel gemeentes de Israëlische vlag uit teken van medeleven en steun. De gemeente Hengelo heeft daar niet voor gekozen, maar waarom?
“De Nederlandse vlag bij het stadhuis hangt halfstok. Als teken van medeleven voor alle burgerslachtoffers die zijn gevallen bij het hevige geweld in Israël het afgelopen weekend.’’ Zo staat vermeld op de gemeentesite.
De afdeling communicatie van de gemeente zegt hierover het volgende “Wij leven mee met alle burgerslachtoffers en gewonden die er zijn gevallen in het gebied” ze willen verder niet ingaan op de vraag waarom er geen Israëlische vlag hangt zoals in andere gemeentes. Dat vinden ze een te politiek antwoord.