HARDERWIJK – De bewoners van de buurt Dichterskwartier zijn de slechte communicatie met de gemeente ‘meer dan zat’, zo verklaart Anne-Wil Douma, lid van het bestuur van het wijkplatform. In de buurt wordt al ruim twee jaar gebouwd aan een nieuw appartementencomplex, dat eind 2023 opgeleverd zou moeten zijn. ‘De overlast die de bouw met zich meebrengt is vaak onverwacht en kan in veel gevallen voorkomen worden door middel van betere communicatie met de gemeente’.
‘Al snel nadat de bouw begon kwamen de eerste klachten binnen’. Volgens mevrouw Douma ontstonden er parkeerproblemen, was er overlast van bouwlampen en kwam er in eerste instantie geen communicatie met de gemeente en het bouwbedrijf tot stand. Pas toen de buurtbewoners naar het gemeentehuis gingen om betere communicatie te eisen werd er naar ze geluisterd. Hoewel de gemeente zich in eerste instantie aan haar belofte hield, en verzoeken voor bijvoorbeeld verkeersregelaars inwilligde, is de communicatie momenteel ‘wederom zeer matig’. Buurtbewoners worden bijvoorbeeld niet van tevoren gewaarschuwd als een weg een dag lang geblokkeerd wordt door een hoogwerker.
Hoewel de gemeente volgens mevrouw Douma het grootste probleem is, zorgt het bouwbedrijf volgens Jannes Douma, de echtgenoot van Anne-Wil, ook voor problemen. ‘De aannemer was niet eens aanwezig bij het gesprek op het gemeentehuis, terwijl andere partijen, zoals een verkeersadviseur, wijkmanager en wedhouder wel van de partij waren. Dit geeft ons niet de indruk dat de aannemer zich bekommert om de overlast die wij ervaren. We denken dat de bouwbedrijven de gemeente overrulen’.