Tijdens de feestdagen meer ongevallen door rijden onder invloed: politie vind het lastig te voorspellen
Tijdens de feestdagen meer ongevallen door rijden onder invloed: politie vind het lastig te voorspellen

Tijdens de feestdagen meer ongevallen door rijden onder invloed: politie vind het lastig te voorspellen

SCHEEMDA-Volgens de politie valt het niet uit te sluiten dat er meer verkeersongevallen door het rijden onder invloed zullen gebeuren tijdens de feestdagen dit jaar. Zo vinden zij het lastig om vooruit te kijken en gaan zij er vooral vanuit dat campagnes hun werk doen. Ook geeft de politie aan dat zij zich iedere dag bezig houden met veilig rijgedrag op de Nederlandse wegen.

Volgens Bobby Markus, woordvoerder korpsleiding landelijke politie, zijn er genoeg campagnes die erop wijzen dat mensen niet onder invloed achter het stuur moeten stappen. Markus doelt daarmee op campagnes zoals ‘BOB’ en ‘Kom Veilig Thuis’. Volgens hem is het daardoor niet uit te sluiten of er méér ongevallen door het rijden onder invloed zullen gebeuren tijdens de feestdagen dit jaar. 

Door de laatste jaren heen meldden meerdere nieuwsbronnen, waaronder het AD en het Parool, en een rapport van STAR (Smart Traffic Accident Reporting) dat het aantal verkeersongevallen dat gebeurt tijdens de feestdagen, een probleem is. De politie zelf meldde in Januari 2022 al dat de stijging verkeersongevallen hun zorgen baart, met als grootste veroorzaker: het rijden onder invloed.

De politie zegt dat zij tussen het verkeer aanwezig zijn en letten op gevaarlijk rijgedrag. ‘Daar zijn wij dagelijks mee bezig’ zegt Bobby Markus. De politie zal er alles aan doen om iedereen veilig door de feestdagen heen te krijgen. ‘Ieder ongeval is er natuurlijk eentje teveel, zeker als dat is door toedoen van alcohol. Dat is per definitie een ongeval dat wellicht voorkomen had kunnen worden’, aldus Bobby Markus.

Bron foto omslag: ANP

Bron: ANP

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *