Fitnesshype zorgt voor meer beweging onder de jongeren 
Fitnesshype zorgt voor meer beweging onder de jongeren 

Fitnesshype zorgt voor meer beweging onder de jongeren 

APELDOORN- De fitnesshype in Nederland is nu op zijn piek. Het zorgt ervoor dat jongeren steeds vaker naar de sportschool gaan. Jongeren willen steeds vaker een afgetraind lichaam en beginnen met het trainen in de sportschool. De fitnesshype blijft groeien door sociale media, wat jongeren overhaalt om ook de sportschool in te duiken en nog meer te gaan bewegen.  

De fitnesshype, de tijdelijke extreme media-aandacht voor fitness, is tijdens de corona-lockdown enorm gaan groeien. Door de sociale media werden jongeren eerst erg gestimuleerd om thuis te gaan bewegen. Dit bloeide later door tot een hype om naar de sportschool te gaan. Uit een onderzoek van het CBS (Centraal Bureau voor Statistiek) https://opendata.cbs.nl/#/CBS/nl/dataset/83021NED/table?ts=1590394976519, bleek dat jongeren van 16 tot 20 jaar meer zijn gaan sporten, ondanks de lockdown. In 2020 voldeed 53,5 % van de jongeren aan de bewegingsrichtlijnen. In 2019 was dit nog maar 47%.  

Er zijn veel positieve effecten aan de fitnesshype. Jamilla Vervoort, specialist bij Kenniscentrum Sport & Bewegen: “Sporten in groepsverband levert extra positieve effecten op, bijvoorbeeld sociaal gezien.” Jongeren zijn meer gaan bewegen en stimuleren andere om het ook te gaan doen. Er zitten ook negatieve effecten aan de fitnesshype. Jamillia: “Zelfbeeld en eetstoornissen kunnen negatieve bijkomstigheden zijn, maar die kunnen ook ontstaan door sporten ergens anders dan in de sportschool. ” Ook kunnen door het trainen met zware gewichten en verkeerde bewegingen, de gewrichten beschadigd raken. Het lijkt er nu nog op dat de fitnesshype nog lang niet weg zal gaan onder de jongeren.

Bron omslag foto: ANP

Bron: ANP

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *