De Marktweg- Den Haag. De eerste vlaggetjes hangen al. De Marktweg in Den Haag wordt ook dit jaar omgetoverd tot een Oranjestraat. Ditmaal voor het WK voetbal dat vanaf 20 november tot 17 december wordt gespeeld in Qatar. De straat pakt dit jaar onder leiding van onder andere Danny van Dijk, groter uit dan ooit tevoren.
Bekend
Het versieren van de straat tijdens grote toernooien van het Nederlands voetbalelftal is een gewoonte geworden voor de bewoners van de Haagse marktweg. In 2021 werd de straat tijdens het EK voetbal zelfs door de jury uitgeroepen als de mooiste Oranjestraat van Nederland. De koning bracht zelfs een bezoek aan de straat, samen met de burgemeester van Den Haag.

De koning en de burgemeester van Den Haag op bezoek in de Marktweg tijdens het EK
Groter dan ooit
Dit jaar zijn ze van plan groter uit te pakken dan ooit tevoren. “Dit jaar gaan wij voor de 50 kilometer” zegt Danny van Dijk. “In 1988 zijn wij begonnen op de camping, toen kregen wij van de gemeente 6 kilometer aan vlaggetjes.” Vorig jaar hing er 29 kilometer aan vlaggetjes, maar daar zullen ze dit jaar ruim overheen gaan. Daarnaast wordt er verlichting opgehangen, omdat het eerder donker wordt tegen de tijd wanneer het WK gespeeld zal worden. Ook zal er rekening gehouden worden met kerst en zal de versiering kersttinten hebben.
Bron foto header: ANP