Voedselbank in Steenwijk merkt geen veranderingen door de inflatie
Voedselbank in Steenwijk merkt geen veranderingen door de inflatie

Voedselbank in Steenwijk merkt geen veranderingen door de inflatie

Voedselbanken en weggeefcentrums merken veel van de Inflatie, vooral in het westen worden ze als maar drukker en drukker. Desondanks blijft het aantal mensen die gebruik maken van de voedselbank in Steenwijk hetzelfde aantal.

Bron: ANP, foto ter illustratie.

Door de toenemende inflatie zijn mensen die eerder geen geldproblemen hadden nu genoodzaakt om met een rekenmachine door supermarkt te lopen. De hoge kosten maakt het moeilijk voor veel Nederlanders om de dagelijkse kosten te betalen. Voedselbanken hebben de norm al verlaagd, waardoor mensen nu sneller aansprakelijk kunnen worden voor een voedselpakket.

De landelijke norm om toegang te krijgen tot een wekelijks voedselpakket van de voedselbank is verlaagd. Zo krijgen mensen met geldproblemen een steuntje in de rug. Toch ziet de voedselbank in Steenwijk niet meer aanmeldingen voor een wekelijks voedselpakket. Zo zei een Ilsemary Bruins, secretaresse van de voedselbank: “Het is hier gelukkig nog niet zo erg als in het Westen van het land, daar lopen de voedselbanken echt vol. We verwachten wel dat hier binnenkort meer mensen zullen komen, maar we hopen natuurlijk van niet.”. Echter heeft het weggeefcentrum in Meppel het wel steeds drukker. Dit jaar zijn er 100 pasjes uitgegeven die mensen aansprakelijk maken voor dit centrum, dit is bijzonder omdat er in een normale situatie dit aantal pas in augustus 2023 zo zijn behaald.

De extra mensen bij het afgeefcentrum komt ook deels door de Oekraïense vluchtelingen, maar ook zijn er veel Nederlandse klanten. Die komen dan winterkleding en dekens halen omdat zij deze winter de kachel niet aan kunnen doen.

Bron afbeeldingen: ANP

Geef een reactie

Je e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *